Správy

Domov / Správy / Správy z priemyslu / Porovnanie koaxiálnych káblov: RG58 vs RG59 vs RG6 vs RG11 a zhoda konektorov

Porovnanie koaxiálnych káblov: RG58 vs RG59 vs RG6 vs RG11 a zhoda konektorov



Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je profesionál v oblasti navrhovania, vývoja, výroby, predaja a servisu RF (rádiofrekvenčných) koaxiálnych konektorov.

Voľba koaxiálneho kábla bez porovnania impedancie, útlmu a kompatibility konektorov zvyčajne končí slabou kvalitou signálu. Praktické pravidlo je krátke: 50 Ω káble ako RG58 sú pre rádiové zariadenia, testovacie prístroje a kompaktné RF moduly, zatiaľ čo 75 Ω káble ako RG59, RG6 a RG11 sú pre video, TV, satelit a širokopásmové pripojenie. . V rámci každej skupiny impedancií sa rozhoduje o dĺžke chodu, prevádzkovej frekvencii a o tom, ako ľahko sa musí kábel ohýbať a ukončiť. Toto porovnanie koaxiálnych káblov pokrýva štyri najbežnejšie káble RG, vysvetľuje čísla, na ktorých záleží, a mapuje každý kábel na sériu konektorov, ktorá mu bude skutočne vyhovovať.

Čo musí zahŕňať porovnanie koaxiálnych káblov

Šesť parametrov určuje, či bude kábel fungovať vo vašej aplikácii: charakteristická impedancia, útlm na jednotku dĺžky, frekvenčný strop, vonkajší priemer, flexibilita a kvalita tienenia. Z nich impedancia a útlm spôsobujú najviac chybných nákupov.

  • Charakteristická impedancia — 50 Ω je štandard pre RF systémy, testovacie zariadenia a antény; 75 Ω je štandard pre video, TV a širokopásmové pripojenie. Nezhody vytvárajú odrazy a extra straty.
  • Útlm — Merané v dB na 100 stôp alebo na meter, útlm stúpa so stúpajúcou frekvenciou. Kábel, ktorý pracuje na frekvencii 10 MHz, môže byť pri frekvencii 2,4 GHz na rovnakú vzdialenosť nepoužiteľný.
  • Frekvenčný strop — Najvyššia použiteľná frekvencia pred stratou alebo rozmerovou nestabilitou spôsobuje, že kábel je nepraktický.
  • Vonkajší priemer a flexibilita — Hrubé káble ako RG11 majú nízke straty, ale majú veľký polomer ohybu; tenké káble ako RG58 vedú ľahko, ale strácajú viac signálu.
  • Tienenie — Vrstvy vrkoča a fólie zabraňujú interferencii; konštrukcie s dvojitým tienením vyhovujú hlučnému priemyselnému prostrediu.
  • Pripojenie kábla ku konektoru — Séria konektorov musí zodpovedať impedancii kábla a akceptovať priemer vonkajšieho vodiča a dielektrika.

RG58 vs RG59 vs RG6 vs RG11: vedľa seba

Akonáhle impedancia rozdelí skupinu na rodiny 50 Ω a 75 Ω, zostávajúce rozdiely sú najmä útlm, priemer a tuhosť. Nižšie uvedená tabuľka porovnáva porovnanie.

Tabuľka 1 – Typické parametre pre bežné RG koaxiálne káble. Hodnoty útlmu sú na 100 stôp pri 100 MHz a líšia sa podľa výrobcu a konštrukcie.
Parameter RG58 RG59 RG6 RG11
Charakteristická impedancia 50 Ω 75 Ω 75 Ω 75 Ω
Vonkajší priemer 4,95 mm 6,15 mm 6,9-7,0 mm 10,3 mm
Dielektrikum Pevný PE Pevný PE Penový PE Penový PE
Typický útlm pri 100 MHz ~4,5 dB/100 stôp ~3,5 dB/100 stôp ~2,0 dB/100 stôp ~1,5 dB/100 stôp
Bežné aplikácie Testovacie káble, krátke RF prepojenia Analógové video, CCTV Satelit, TV, širokopásmové pripojenie Dlhé vonkajšie kvapky

RG58: Najlepšie pre krátke 50 Ω prepojenia

RG58 je správnou voľbou pre krátke 50 Ω prepojenia, kde na flexibilite a jednoduchom zakončení záleží viac ako na ultranízkych stratách. Jeho tenký priemer 4,95 mm a spájkovaný alebo zvlnený stredový vodič z neho robia predvolený kábel pre testovacie káble, rádiové prepojovacie káble a pigtaily GPS. Typická strata je približne 4,5 dB na 100 stôp pri 100 MHz, takže udržiavanie beží pod približne 10 m (33 stôp) pre UHF a ešte kratšie pri 1 GHz.

RG59: Prijateľné pre krátke 75 Ω analógové video

RG59 funguje prijateľne pri krátkych 75 Ω analógových prenosoch videa, ale nad frekvenciou približne 50 MHz alebo nad 30-50 m (100-165 stôp) je príliš stratová. Je o niečo hrubší ako RG58 a ľahšie sa ukončuje pomocou BNC konektorov ako RG6. Útlm približne 3,5 dB na 100 stôp pri frekvencii 100 MHz však z neho robí zlú voľbu pre video s vysokým rozlíšením alebo dlhé pády kamery.

RG6: Predvolený 75 Ω širokopásmový kábel

RG6 je predvolený 75 Ω kábel pre satelit, káblovú televíziu a rezidenčné širokopásmové pripojenie, pretože kombinuje nižší útlm so silnejším tienením. Dielektrikum z penového polyetylénu znižuje stratu na približne 2,0 dB na 100 stôp pri 100 MHz, čo je o viac ako 40 percent menej ako RG59. Štvorité tienené verzie odmietajú rušenie v preťažených prostrediach a konektory typu F sú štandardným zakončením.

RG11: Nízka strata pre dlhé vonkajšie kvapky

RG11 je nízkostratová možnosť 75 Ω pre dlhé vonkajšie kvapky, kde by útlm RG6 vynútil zosilňovač. Jeho hrubšie penové dielektrikum a väčší vodič znižujú stratu na približne 1,5 dB na 100 stôp pri 100 MHz, čím sa použiteľné trasy predĺžia na niekoľko stoviek stôp. Kompromisom je tuhý 10,3 mm kábel s veľkým polomerom ohybu a náročným zakončením, preto si RG11 vyhraďte na diaľkové vedenia a viacbytové rozvody.

Frekvencia a vzdialenosť: Ako ďaleko môže skutočne viesť každý kábel?

Útlm, nie signalizácia rýchlosti, je to, čo obmedzuje skutočné koaxiálne káble. Nasledujúce pokyny fungujú pre väčšinu inštalácií za predpokladu, že konektory sú správne nainštalované a systém je impedančne prispôsobený.

  • Pod 30 MHz (HF rádio): RG58 dokáže pokryť 30 m (100 stôp) s prijateľnou stratou; Okrem toho prejdite na nízkostratový 50 Ω podávač, ako je napríklad kábel triedy RG213 alebo RG8.
  • 50 až 500 MHz (VHF/UHF, TV): na strane 75 Ω použite RG6; RG59 je len pre krátke analógové kvapky. Na strane 50 Ω udržujte RG58 pod 10 m a pre dlhšie trasy prejdite na kábel s penovým dielektrikom.
  • Nad 1 GHz: RG58 a RG59 sa stávajú nepraktickými na vzdialenosť niekoľkých metrov. Použite nízkostratové penové dielektrické, polotuhé alebo flexibilné mikrovlnné káble a spárujte ich s konektormi SMA alebo N.

Ktorý konektor sa hodí ku ktorému káblu

Vyberte konektor po kábli, nie skôr. Konektor musí zodpovedať impedancii kábla a akceptovať jeho vonkajší priemer; vynútenie nesprávneho uloženia je častou príčinou prerušovaného PSV a poklesu signálu.

Tabuľka 2 – Priradenie rodín koaxiálnych káblov k rozhraniam konektorov a typickým aplikáciám.
Kábel Impedancia Typická séria konektorov Bežné aplikácie
RG58 50 Ω BNC, SMA, TNC, N Testovacie káble, rádiové prepojenia, GPS
RG59 75 Ω BNC, typ F CCTV, kompozitné video
RG6 75 Ω Typ F, BNC Satelit, káblová TV, širokopásmové pripojenie
RG11 75 Ω F-typ Dlhá širokopásmová distribúcia
RG213 / RG8-trieda 50 Ω N, UHF Základňové stanice, vysokovýkonné napájače

BNC a TNC pre tenké káble

BNC je štandardný konektor pre RG58 a RG59 v testovacích a video aplikáciách, zatiaľ čo TNC pridáva závitovú spojku, ktorá odoláva vibráciám. Bajonetový zámok BNC je rýchly a spoľahlivý pre prepojovacie káble a predné panely prístrojov. Pre prepojovacie káble RG58 a video kvapky RG59, kompletný sortiment BNC konektory pre flexibilný koaxiálny kábel pokrýva rovné, pravouhlé a prepážkové štýly.

Custom BNC Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Vlastné BNC konektory pre výrobcu flexibilných káblov, dodávateľa Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca BNC konektorov pre flexibilné káble a BNC konektory pre flexibilné káble su... Zobraziť produkt →

N-Type pre vonkajšie a výkonnejšie behy

N-type je 50 Ω vonkajší pracant, utesnený proti vlhkosti a konzistentný až do 11 GHz, čo z neho robí najbezpečnejšiu voľbu pre nechránené rádiové napájače. Konektory N zvládajú vyšší výkon ako BNC a SMA a ich konštrukcia odolná voči poveternostným vplyvom vyhovuje anténam a základňovým staniciam. Keď koaxiálne káble opustia budovu, vyberte si Konektory typu N pre flexibilný koaxiálny kábel s krimpovacím alebo svorkovým upevnením.

Custom N Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Vlastné N konektory pre výrobcu flexibilných káblov, dodávateľa Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca konektorov N pre flexibilné káble a konektorov N pre dodávky flexibilných káblov ... Zobraziť produkt →

SMA pre kompaktné moduly

SMA je kompaktný 50 Ω konektor pre flexibilné a polotuhé káble s malým priemerom, kde je obmedzený priestor na doske a vysoká frekvencia. Konektory SMA sú vhodné do mikrovlnného rozsahu a objavujú sa na rádiových moduloch, atenuátoroch a testovacích adaptéroch. Pre malé flexibilné káble, SMA konektory pre flexibilný koaxiálny kábel zachovať rozhranie 50 Ω bez veľkého množstva N alebo BNC.

Custom SMA Connectors for Flexible Cable Manufacturer, Supplier Vlastné konektory SMA pre výrobcu a dodávateľa flexibilných káblov Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca konektorov SMA pre flexibilné káble a konektory SMA pre flexibilné káble... Zobraziť produkt →

F-Type pre RG6 a RG11

Typ F je lacný 75 Ω skrutkovací konektor pre RG6 a RG11, ale kvalita do značnej miery závisí od lisovacieho nástroja a povrchovej úpravy konektora. S RG6 a RG11 používajte kompresné tvarovky a vyhýbajte sa lacným tlakovo odlievaným telesám, ktoré vo vonkajšom prostredí korodujú.

Koaxiálne odporúčanie založené na aplikácii

Väčšina výberov koaxiálnych káblov spadá do štyroch tried aplikácií: rádio, video, širokopásmové pripojenie a test. Najprv definujte triedu a potom použite mapovanie káblov a konektorov vyššie.

  • HF/VHF/UHF rádio (50 Ω): RG58 pre krátke patch a jumper behy; Trieda RG213 alebo RG8 pre dlhšie posuvy; N alebo UHF konektory; uzemní a ochráni akýkoľvek vonkajší výbeh.
  • CCTV a analógové video (75 Ω): RG59 až do približne 30-50 m; RG6 pre dlhšie jazdy; BNC konektory.
  • Satelit, káblová televízia a širokopásmové pripojenie (75 Ω): RG6 ako štandardný pokles; RG11 pre dlhé vonkajšie rozpätia; konektory typu F.
  • Test a meranie (50 Ω): RG58 s SMA alebo BNC; overte VSWR a ponechajte všetky adaptéry spárované.
  • Základňové stanice a vysokovýkonné vysielače (50 Ω): nízkostratové napájače s N alebo 7/16 DIN konektormi; Kábel triedy RG213 alebo lepší.

Pre každý kábel, ktorý prechádza cez strechu alebo stožiar, pridajte prepäťovú ochranu na vstupnom bode do budovy – pozrite si naše koaxiálny vodič ochrany pred bleskom pre hodnotené rodiny produktov a montážne postupy. Keď potrebujete zúžiť rodinu rozhraní z mnohých dostupných sérií, naše Sprievodca výberom RF koaxiálneho konektora prechádza každým typom a jeho zamýšľaným použitím.

Úvahy o obstarávaní

Chyby konektorov a káblov sa pri teste ohmmetra objavujú len zriedka; po inštalácii sa prejavujú ako prerušované VSWR, korózia alebo hlučné video. Štyri kontroly zachytávajú väčšinu problémov pred nákupom.

  • Priemer kábla verzus vstup konektora: overte vonkajší priemer a priemer dielektrika podľa výkresu konektora; rozdiel 0,2 mm môže zničiť krimpovanie.
  • Pokovovanie: pozlátené kontakty vyhovujú kritickým a nízko intermodulačným cestám; nikel je prijateľný pre všeobecné vnútorné použitie.
  • Konzistencia impedancie: potvrďte označenie 50 Ω alebo 75 Ω na kábli aj na konektore; miešanie rodín je najčastejšou chybou v teréne.
  • Údaje o šarži: namiesto toho, aby ste sa spoliehali len na katalógové údaje, si vyžiadajte hodnoty útlmu a testu VSWR.
  • Dodávka z jedného zdroja: nákup kábla, konektorov, adaptérov a prepäťových ochrán od jedného dodávateľa RF udržuje tolerancie vyrovnané; na podrobný prehľad našich možností jednorazového RF napájania vysvetľuje, ako je tento pracovný postup organizovaný.

Často kladené otázky

Toto sú otázky, ktoré si kupujúci kladú najčastejšie pri porovnávaní koaxiálnych káblov.

Je RG6 lepší ako RG59?

Áno, pre satelit, širokopásmové pripojenie a akýkoľvek prenos na vzdialenosť niekoľkých metrov: RG6 má zhruba o 40 percent nižší útlm a silnejšie tienenie. RG59 je vhodnejší len pre krátke vnútorné analógové video, kde záleží na jeho flexibilite a lacnejšom zakončení.

Môžem použiť RG58 pre CCTV?

Nie. CCTV kamery a rekordéry očakávajú cestu signálu 75 Ω, zatiaľ čo RG58 je 50 Ω. Použite RG59 pre krátke chody kamery alebo RG6 pre dlhšie, ukončené BNC konektormi.

Čo sa stane, ak zmiešam komponenty 50 Ω a 75 Ω?

Impedančný nesúlad spôsobuje odrazy, ktoré znižujú úroveň signálu a zvyšujú stratu spätného toku. Systém môže stále fungovať pri nízkych frekvenciách alebo na krátke vzdialenosti, ale pri UHF a vyšších sa stáva nespoľahlivým.

Aký konektor mám použiť pre RG58?

BNC pre všeobecné testovacie a opravné použitie, SMA pre kompaktné moduly, TNC, ak ide o vibrácie, a N pre vonkajšie alebo výkonnejšie behy.

Začnite impedanciou, potom dĺžkou a frekvenciou chodu a potom skupinou konektorov. Táto sekvencia premení akékoľvek porovnanie koaxiálnych káblov na krátky hárok so špecifikáciami – a zaisťuje, že kábel, ktorý si vyberiete, môže byť skutočne zakončený konektormi, ktoré sú dostupné, overené a cenovo dostupné pre váš zväzok.


Súvisiace produkty
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
JC3.650.067 MCX-JWB2
VIEW MORE
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
JC3.650.068 MCX-JWB3
VIEW MORE
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
JC3.650.069 MCX-JB2
VIEW MORE
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
JC3.650.1844 MCX-JB2-3
VIEW MORE
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
JC3.650.1854 MCX-JWB2-5
VIEW MORE
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
JC3.650.622 MCX-C-75J1.5
VIEW MORE
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
JC3.650.1301 MCX-C-75JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
JC3.650.1307 MCX-C-75J1.5-1
VIEW MORE
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
JC3.650.059 MCX-C-JW1.5
VIEW MORE
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
JC3.650.062 MCX-C-J1.5
VIEW MORE
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
JC3.650.066 MCX-C-J3
VIEW MORE
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
JC3.650.076 MCX-C-JW1.5-4
VIEW MORE
Novinky a aktualizácie
Vysvetlenie veľkostí konektorov BNC: Rozmery, 50Ω vs. 75Ω a typy káblov
Správy z priemyslu
2026-09-28
Vysvetlenie veľkostí konektorov BNC: Rozmery, 50Ω vs. 75Ω a typy káblov
BNC konektory nie sú univerzálne komponenty. Praktická "veľkosť" BNC konektora je definovaná dvoma samostatnými charakteristikami: párovacím rozhraním a stredovým vodičom. Každý štandardný BNC má rovnaký priemer bajonetového puzdra - približne 14,5 mm na zástrčke - takže každá zástrčka BNC zapadne do akéhokoľvek BNC konektora. Čo sa skutočne líši, je stredový kolík: 50-ohmový BNC používa hrubší kolík asi 1,3 mm, zatiaľ čo 75-ohmový BNC používa tenší kolík asi 1,0 mm. Preto sa 75-ohmový BNC kábel stále zmestí do 50-ohmového prístrojového portu. Bude to tiež zhoršovať meranie: nesúlad impedancie vytvára odrazy na križovatke, zvyšuje PSV a zoslabuje signál. Veľkosť teda nie je len mechanický rozmer – je to elektrický rozmer. Tento článok vysvetľuje rozmery rozhrania, varianty impedancie, kompatibilné veľkosti káblov a praktické kroky na výber správneho BNC pre váš projekt. Širší úvod do koaxiálnych rozhraní nájdete v našom Sprievodca RF koaxiálnym konektorom . Rozmery rozhrania BNC konektora: Čo skutočne znamená „veľkosť“ Pojem „veľkosť“ sa môže vzťahovať na tri rôzne rozmery na konektore BNC a ich zámena spôsobuje väčšinu chýb pri výbere. Rozmer párovacieho rozhrania —vonkajší plášť a geometria spojky, ktoré sú štandardizované a identické pre všetky vyhovujúce konektory BNC. Rozmer stredového kolíka —priemer samčieho kolíka, ktorý sa mení s nominálnou impedanciou (50 ohmovovovov oproti 75 ohmovovom). Vstupný rozmer kábla — priemer zadného valca a rozsah zovretia, ktorý sa musí zhodovať s dielektrikom a vonkajším plášťom koaxiálneho kábla. Pre samotné párovacie rozhranie sú kľúčovými hodnotami vonkajší priemer plášťa zástrčky asi 0,570 palca (14,5 mm), priemer plášťa zástrčky asi 0,436 palca (11,1 mm) a 1/4-otáčkový bajonetový zámok, ktorý drží obe polovice pohromade. 50-ohmové aj 75-ohmové verzie zdieľajú túto geometriu plášťa, čo je presne dôvod, prečo sú tieto dve mechanicky zameniteľné, aj keď sú elektricky odlišné. Kľúčové rozdiely medzi 50-ohmovými a 75-ohmovými BNC konektormi Parameter 50-ohmový BNC 75-ohmový BNC Priemer stredového kolíka (samec) Pribl. 1,3 mm (0,051 palca) Pribl. 1,0 mm (0,039 palca) Dielektrická poloha Zapustené za lícovou stranou Takmer v jednej rovine s lícujúcou tvárou Typický frekvenčný rozsah Až 4 GHz Až 1–2 GHz v závislosti od dizajnu Primárne aplikácie Testovacie prístroje, RF prenos, bezdrôtové zariadenia CCTV, video vysielanie, video prepojenia základňovej stanice Výsledok miešania s nesprávnym systémom Impedančný nesúlad, odrazený signál, vyšší VSWR Rovnaké ako vľavo, plus rýchlejšie opotrebovanie kontaktov v ťažkých prípadoch Veľkosti káblov kompatibilné s BNC konektormi Konektory BNC sú špecifikované káblom, ktorý ukončujú, nie samotným názvom BNC. Zadný valec musí držať správny priemer kábla, inak sa spoj pod vibráciami a napätím uvoľní. Bežné koaxiálne káble používané s BNC konektormi a ich typickými vonkajšími priemermi Typ kábla Impedancia Vonkajší priemer Typické použitie BNC RG-58 50 ohm Pribl. 5,0 mm Testovacie káble, GPS, krátke prepojky RG-174 50 ohm Pribl. 2,5 mm Kompaktné vnútorné prepojky, pigtaily RG-213 50 ohm Pribl. 10,3 mm Vysokovýkonné rádiové napájacie vedenia RG-59 75 ohm Pribl. 6,2 mm Analógové CCTV, staršie video prepojenia RG-6 75 ohm Pribl. 6,9 mm Digitálne video, širokopásmové pripojenie, satelitné IF Keď si objednáte BNC pre konkrétny kábel, uistite sa, že výrobca uvádza zodpovedajúci rad svoriek. Konektor určený pre RG-58 nebude správne tesniť na RG-6 a výsledná mechanická vôľa môže pomaly poškodiť stredový kolík. Ak potrebujete prejsť z jednej veľkosti kábla na druhú, inline valcový adaptér nie je tou správnou opravou – najskôr pripojte konektor ku káblu. Štýly tela BNC: Montáž na kábel, panel a PCB Konektory BNC sú dostupné v niekoľkých štýloch mechanického tela a o štýle montáže sa musíte rozhodnúť skôr, ako si vyberiete číslo dielu. Ak konektor nie je možné správne zaistiť vo vašom kryte, na elektrickej veľkosti nezáleží. Káblové konektory ukončujú koniec flexibilného koaxiálneho kábla a sú najbežnejšou formou pre testovacie káble, anténne prepojky a video. Používajú krimpovanie, svorku alebo spájkovanie na stredový vodič a opletenie, takže priemer kábla a valec konektora sa musia zhodovať. BNC konektory pre flexibilné koaxiálne káble Táto stránka obsahuje BNC konektory vyrobené pre flexibilné RF káble ako RG-58 a LMR-200, s krimpovacím, svorkovým alebo spájkovaným zakončením a viacerými výstupnými uhlami pre spoľahlivé káblové zostavy. Zobraziť produkt → Prepážkové konektory sú navrhnuté tak, aby sa montovali cez panel alebo šasi, s lícovanou plochou na jednej strane a káblovým pripojením na druhej strane. Sú preferovanou voľbou, keď sa vyžaduje čistý, opakovateľný testovací bod na prednom paneli, pretože konektor zostáva pevný, zatiaľ čo kábel sa za panelom ohýba a ohýba. RF koaxiálne konektory pre montáž na prepážku BNC Jednootvorové maticové BNC konektory pre montáž na panel alebo šasi, ponúkajúce možnosti spájkovacej misky, koncovky PC, krimpovania a svoriek s verziami 50 Ω a 75 Ω pre čisté testovacie body na prednom paneli. Zobraziť produkt → Konektory PCB sa spájkujú priamo na dosku plošných spojov, s vertikálnou alebo pravouhlou orientáciou. Sú bežné v RF moduloch, predných častiach prístrojového vybavenia a vstavanom video hardvéri, kde konektor musí sedieť blízko aktívnych obvodov. BNC PCB Mount RF koaxiálne konektory Konektory BNC montované na PCB v štýle s priechodným otvorom alebo SMT s pravouhlou alebo vertikálnou orientáciou, navrhnuté tak, aby zachovali impedanciu cez prechod dosky pre integritu vysokofrekvenčného signálu. Zobraziť produkt → Medzi ďalšie užitočné štýly karosérie patria prírubové konektory pre inštaláciu na pevný panel, ochranné kryty pre nepoužívané porty a záťaže zakončenia na kalibráciu. Ak váš systém kombinuje BNC s inými rozhraniami, medzitypové adaptéry udržujú impedanciu stabilnú; napríklad a Adaptér BNC-to-SMA umožňuje presnému testovaciemu káblu SMA končiť v prístrojovom porte BNC bez spájkovania. Ako si vybrať správnu veľkosť BNC pre vašu aplikáciu Správne poradie výberu je najprv impedancia, druhý kábel a tretí mechanická forma. Práca v akomkoľvek inom poradí zvyčajne vytvára konektor, ktorý sa hodí na jednu časť systému, ale niekde inde zlyhá. Určite impedanciu systému. Skontrolujte štítok prístroja, označenie káblov alebo dokumentáciu systému. Miešanie 50-ohmových a 75-ohmových BNC je jedinou najbežnejšou chybou poľa. Zmerajte vonkajší priemer kábla. Použite posuvné meradlo alebo katalógový list kábla. Vyberte BNC s rozsahom upínania, ktorý zodpovedá danému priemeru a stredovým kolíkom s veľkosťou vodiča. Vyberte pohlavie a štýl tela. Potvrďte, či potrebujete zástrčku alebo konektor a či bude konektor namontovaný na kábli, na prepážke alebo na doske plošných spojov. Skontrolujte stredový kolík a dielektrikum. Vyhovujúci 50-ohmový kolík by mal merať približne 1,3 mm; vyhovujúci 75-ohmový kolík asi 1,0 mm. Skontrolujte, či je dielektrikum čisté a nie je zapustené viac, ako je uvedené. Overte pokovovanie a environmentálne požiadavky. Nikel je štandardom pre všeobecné použitie; zlato je preferované pre presné testovacie aplikácie, kde je dôležitý nízky a stabilný kontaktný odpor. Nákup čisto na cenu je v BNC dieloch riskantný. Nízkonákladové konektory môžu používať tenšie pozlátenie, stredové kolíky mimo tolerancie alebo dielektrické materiály, ktoré menia impedanciu pod vplyvom teploty. Pred vykonaním veľkej objednávky si vyžiadajte rozmerový výkres alebo si overte priemer kolíka pomocou posuvného meradla. Časté otázky o veľkosti BNC Je možné použiť 50-ohmový BNC a 75-ohmový BNC spolu? Fyzicky áno, elektricky nie. Obaly bajonetu sa perfektne spájajú, ale impedančná diskontinuita na križovatke spôsobuje odraz. Pre video s nízkou frekvenciou môže tento efekt zostať nepovšimnutý; pre RF meranie alebo komunikačné signály môže znížiť presnosť a zvýšiť útlm. Ak musíte otestovať 75-ohmové zariadenie s 50-ohmovým prístrojom, použite radšej adaptér so správnou hodnotou impedancie, než sa spoliehať na nesúlad konektora. Ako vizuálne rozoznám 50-ohmový BNC od 75-ohmového BNC? Pozrite sa na samčí stredový kolík a okolité dielektrikum. 50-ohmový kolík je hrubší, asi 1,3 mm, a dielektrikum je mierne zapustené za lícovanou plochou. 75-ohmový kolík je tenší, asi 1,0 mm, a dielektrikum je takmer v jednej rovine s tvárou. Najspoľahlivejšou odpoveďou je meranie čapu pomocou posuvného meradla. Aké priemery káblov fungujú s konektorom BNC? Závisí to od rozsahu zadnej hlavne konektora. Najbežnejšie flexibilné káble sú RG-58 a RG-59 s vonkajším priemerom približne 5–6 mm, RG-174 s priemerom 2,5 mm pre kompaktné prepojky a RG-6 s priemerom približne 6,9 ​​mm pre moderné prenosy videa. Vždy prispôsobte rozsah svorky konektora skutočnému plášťu kábla, nielen názvu kábla vytlačenému na cievke. Má konektor TNC rovnakú veľkosť ako BNC? Rozmery rozhrania sú podobné v geometrii, ale nie identické. TNC používa spojovaciu maticu so závitom a mierne odlišný profil plášťa, takže nie je možné bezpečne nahradiť BNC. Ak váš systém zažíva silné vibrácie, TNC je lepšou voľbou, pretože jeho závit odoláva uvoľneniu. Pre prácu so štandardnými stolmi a stojanmi zostáva BNC rýchlejšou a pohodlnejšou bajonetovou možnosťou. .article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;width:100%;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:22px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px!important;margin-top:40px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:16px;font-weight:bold;text-align:left;margin-bottom:12px;margin-top:28px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Typy anténnych konektorov: SMA vs typ N vs TNC vs BNC vs RP-SMA Kompletná príručka
Správy z priemyslu
2026-08-24
Typy anténnych konektorov: SMA vs typ N vs TNC vs BNC vs RP-SMA Kompletná príručka
Výber anténneho konektora je jedným z tých malých rozhodnutí, ktoré môžu spôsobiť alebo zlomiť RF inštaláciu. Urobte to správne a systém funguje takmer neviditeľne; pomýlite si to a stratíte signál skôr, ako sa napájanie dostane do antény. Pre takmer každé rádio, Wi-Fi prístupový bod, mobilný modem alebo IoT bránu sú hlavné typy konektorov antény SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX a UHF. Všetky sú koaxiálne, 50-ohmové rozhrania vo väčšine rádiových systémov, ale líšia sa veľkosťou, frekvenčným limitom, spôsobom uzamknutia a polaritou. Praktická odpoveď je jednoduchá: vyberte si SMA alebo RP-SMA pre väčšinu vnútorných a kompaktných zariadení, N pre vonkajšie a vysokovýkonné antény, TNC pre vonkajšie spojenia náchylné na vibrácie a BNC pre rýchle testovacie a laboratórne pripojenia. Čo je to anténny konektor? Anténny konektor je štandardizované rozhranie medzi anténou a napájacím vedením alebo rádiom. Udržuje stredový vodič a vonkajšie tienenie v presnej geometrii, takže charakteristická impedancia zostáva konštantná v celom spoji. Pretože kĺb je často najexponovanejšia časť RF reťazca, dobrý konektor tiež poskytuje mechanickú retenciu, odolnosť voči poveternostným vplyvom v prípade potreby a dostatok frekvenčného priestoru pre signál. V praxi na type konektora záleží takmer rovnako ako na type kábla: vynikajúci kábel so slabým konektorom bude stále spôsobovať odrazy, straty a prípadné zlyhanie. Najbežnejšie typy anténnych konektorov Neexistuje žiadny univerzálny anténny konektor. Namiesto toho si dizajnéri a inštalatéri vyberajú zo súboru štandardizovaných rozhraní založených na výkone a fyzickom prispôsobení. V tabuľke nižšie sú zhrnuté hlavné typy, s ktorými sa stretnete. Bežné typy anténnych konektorov a ich typické výkonové charakteristiky. Konektor Impedancia Praktický frekvenčný rozsah Typické aplikácie SMA 50 ohmovovovovov DC-18 GHz GPS antény, Wi-Fi moduly, SDR, testovacie zariadenia RP-SMA 50 ohmovovovovov DC-18 GHz Prístupové body, spotrebiteľské Wi-Fi antény N 50 ohmovovovovov / 75 ohm DC-11 GHz (50 ohmov) Vonkajšie antény, základňové stanice, vysokovýkonné prepojky BNC 50 ohmovovovovov / 75 ohm DC-4 GHz Laboratórne prístroje, testovacie lavice, staršie video TNC 50 ohmovovovovov DC-11 GHz Mobilné rádiá, priemyselné a vonkajšie vibračné prostredia MCX / MMCX 50 ohmovovovovov DC-6 GHz IoT moduly, vstavané RF, interné štartovacie káble UHF / Mini-UHF 50 ohmovovovovov DC-300 MHz / až ~2 GHz Amatérske rádio, námorné, staršie obojsmerné rádio SMA a RP-SMA SMA je závitový 50-ohmový konektor pôvodne navrhnutý pre polotuhé káble a presné prístroje. Je kompaktný, spoľahlivý a široko používaný na anténach GPS, donglech SDR a vstavaných rádiách. Verzia s obrátenou polaritou, RP-SMA, jednoducho obráti pohlavie stredového kolíka: samica RP-SMA má kolík namiesto zásuvky a samec RP-SMA má namiesto kolíka objímku. Táto malá zmena zabraňuje používateľom náhodne nainštalovať anténu Wi-Fi na konektor určený pre iné licencované zariadenia, ale tiež to znamená, že musíte presne prispôsobiť anténu, kábel a rádio. Pre káblové, PCB a varianty s montážou na panel, SMA RF koaxiálne konektory stránka je dobrým východiskovým bodom. Veľkoobchodný výrobca koaxiálnych konektorov SMA RF, továreň Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca koaxiálnych konektorov SMA RF a továreň na koaxiálne konektory SMA RF, ponúkame... Zobraziť produkt → Typ N Konektor N je závitové rozhranie odolné voči poveternostným vplyvom, ktoré bolo jedným z prvých konektorov, ktoré dobre fungovali pri mikrovlnných frekvenciách. Má väčší stredový kolík a dielektrikum, takže zvláda vyšší výkon s nižšou stratou ako SMA. Konektory N sú predvolenou voľbou pre vonkajšie panelové antény, všesmerové antény a Yagi a sú bežné aj na RF testovacích zariadeniach, filtroch a bleskoch. V 50-ohmových systémoch ponúka N konzistentný výkon až do 11 GHz a viac v kvalitných verziách. Ak štandardizujete miesto vonkajšej antény, N RF koaxiálne konektory linka vám ponúka možnosti montáže flexibilných káblov, polotuhých, prepážkových a prírubových. Veľkoobchodný výrobca N RF koaxiálnych konektorov, továreň Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca koaxiálnych konektorov RF N a továreň na koaxiálne konektory N RF, ponúkame w... Zobraziť produkt → BNC a TNC BNC používa bajonetový zámok, ktorý umožňuje veľmi rýchle pripojenie/odpojenie. Stále je bežný v testovacích laboratóriách, osciloskopoch, generátoroch signálu a CCTV systémoch. BNC je však obmedzený na približne 4 GHz a pri vibráciách sa môže uvoľniť. TNC vyzerá podobne, ale používa závitové puzdro, ktoré poskytuje vyššiu frekvenčnú stabilitu a odolnosť voči vibráciám až do 11 GHz. Pre vonkajšie mobilné rádiové a priemyselné spojenia je TNC zvyčajne bezpečnejšou voľbou. Pre bajonet BNC a súvisiace príslušenstvo: BNC RF koaxiálne konektory sortiment zahŕňa verzie flexibilných a polotuhých káblov. Veľkoobchodný výrobca BNC RF koaxiálnych konektorov, továreň Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca BNC RF koaxiálnych konektorov a továreň na BNC RF koaxiálne konektory, ponúkame... Zobraziť produkt → MCX a MMCX MCX a MMCX are snap-on subminiature connectors designed for PCB-level compact modules. MCX has a much smaller footprint than SMA, and MMCX is smaller still while allowing 360-degree rotation. They are common inside IoT gateways and portable radios, but their tiny shells and center pins cannot tolerate the mechanical stress of repeated cable changes or outdoor exposure. Most designers use them as an internal board-to-cable interface that transitions to SMA or N on the enclosure. UHF a Mini-UHF UHF konektor, napriek svojmu názvu, nie je určený pre UHF frekvencie; je to odolné 50-ohmové rozhranie použiteľné do cca 300 MHz. Často sa objavuje na CB, námorných a amatérskych rádiových zariadeniach. Mini-UHF bol vyvinutý tak, aby vyhovoval menším priestorom a môže pracovať až do približne 2 GHz, aj keď s vyššou stratou vloženia ako SMA alebo TNC. S týmito konektormi sa stále stretávame pri modernizácii starších rádiových flotíl. Pohlavie a polarita: Prečo na zhode záleží Pohlavie konektora je definované stredovým kontaktom, nie vonkajším plášťom. Zástrčkový konektor má stredový kolík; zásuvka má stredovú zásuvku. Vonkajší závit môže byť obojstranný, takže samica SMA má vnútorný závit, zatiaľ čo samec SMA má vonkajšiu maticu. Obrátená polarita zachováva rovnaké pohlavie vonkajšieho plášťa, ale zamieňa stredový kontakt: samica RP-SMA má vonkajší závit a stredový kolík, zatiaľ čo samec RP-SMA má vnútorný závit a stredovú objímku. Pred objednaním si vždy overte pohlavie aj polaritu a nikdy nepoužívajte adaptéry na potlačenie polarity, pokiaľ na to nebol systém navrhnutý. Rovnaká konvencia opačnej polarity existuje pre TNC a N v niektorých sieťových zariadeniach, preto pozorne skontrolujte štítok zariadenia. Ako vybrať správny konektor antény Začnite s konektorom rádia alebo zariadenia a potom vyberte anténu a kábel, ktoré mu zodpovedajú. Jednoduché rozhodovacie poradie je: frekvencia, impedancia, výkon, mechanické prispôsobenie a prostredie. Frekvencia: Použite konektor s hodnotením pohodlne vyšším ako vaše prevádzkové pásmo. Pri 2,4/5 GHz fungujú všetky SMA, RP-SMA, N a TNC; pri 6 GHz sú SMA a N bezpečnejšie; nad 10 GHz používajte vysokovýkonné triedy SMA alebo N. Impedancia: Väčšina anténnych systémov má 50 ohmov. Ak má vaše zariadenie 75 ohmov, čo je bežné vo videu a vysielaní, prispôsobte celý reťazec impedancii 75 ohmov. Výkon: Pre vysielací výkon nad niekoľko wattov zvoľte N alebo TNC pred SMA. Pre základňové stanice napájajúce vysokovýkonné zosilňovače sú vhodnejšie N alebo 7/16. Prostredie: Vonku používajte N alebo TNC odolný voči poveternostným vplyvom. SMA a BNC sú lepšie vo vnútri budovy alebo uzavretého krytu. Fyzická zdatnosť: Skontrolujte závit, otvor v paneli, priemer kábla a typ montáže. Niektoré konektory sú pre flexibilný kábel, niektoré pre polotuhý kábel a niektoré pre montáž PCB. Polarita: Potvrďte normálnu alebo opačnú polaritu, najmä pre Wi-Fi a verejné bezpečnostné zariadenia. Podrobný prístup k prispôsobeniu špecifikácií nájdete v našom podrobné tipy na výber RF koaxiálnych konektorov . Keď potrebujete RF adaptér Niekedy je potrebné pripojiť anténu SMA k rádiu typu N alebo testovací kábel BNC k portu SMA. RF adaptéry to riešia bez výmeny kábla alebo antény. Sú dostupné ako medzitypové adaptéry, ako napríklad SMA-to-N, BNC-to-SMA, N-TNC a mnoho ďalších kombinácií, a ako adaptéry v rámci typu pre spojenia samica-samica alebo samec-samec. Dobrý adaptér by mal mať rovnakú impedanciu, nízke VSWR a pokovované kontakty, aby sa zabránilo korózii. Adaptéry pridávajú malé množstvo strát, takže ak je to možné, držte ich mimo trvalých reťazí s vysokým výkonom, ale používajte ich vždy, keď by vás nesúlad inak prinútil vymeniť drahú anténu. Predajca so širokým sortimentom adaptérov, ako je náš medzitypové a vnútrotypové RF adaptéry , môže zjednodušiť proces výberu. Prepäťová ochrana pre vonkajšie anténne systémy Vonkajšia anténa je najkratšou cestou, ktorou sa blesk a statický výboj dostanú k rádiu. V prenosovom vedení medzi anténou a rádiom je inštalovaná koaxiálna ochrana pred bleskom. Prechádza RF cez hlavnú dráhu a zároveň posúva rázovú energiu do zeme. Vyberte si chránič s rovnakým typom konektora a impedanciou ako zvyšok systému: chrániče typu N pre antény N, chrániče SMA pre rádiá SMA a chrániče BNC na testovanie alebo prevádzku v budove. Chránič tiež potrebuje dobré uzemnenie a mal by byť umiestnený čo najbližšie k vchodu do budovy. Aj keď ide o prídavné pripojenie, jeho vložný útlm je veľmi nízky; ak sa mu vyhnete, môže pri jednej búrke zničiť predný koniec prijímača. Často kladené otázky Aké sú najbežnejšie typy anténnych konektorov? Najbežnejšie typy sú SMA, RP-SMA, N, BNC, TNC, MCX, MMCX a UHF. Pre Wi-Fi sú štandardom SMA a RP-SMA; pre vonkajšie mobilné a vysokovýkonné spojenia je N štandardné; pre skúšobné stolice je BNC bežný; pre malé IoT moduly sa MCX a MMCX objavia interne. Aký je rozdiel medzi SMA a RP-SMA? V SMA má samec kolík a samica zásuvku. V RP-SMA je stredový kontakt obrátený: samec má zásuvku a samica má kolík. Vonkajší závit zostáva rovnaký, takže mechanicky zapadnú, ale nebudú elektricky kompatibilné. Môžem pripojiť anténu typu N k rádiu SMA? Áno, s 50-ohmovým adaptérom N-to-SMA alebo káblom, ktorý má na jednom konci konektor N a na druhom SMA. Vyhnite sa 75-ohmovým adaptérom. Adaptér pridá malú stratu, no na krátke jazdy a nízky výkon je to praktické riešenie. Prečo zariadenia Wi-Fi používajú konektory s obrátenou polaritou? Rozhrania s obrátenou polaritou znižujú možnosť, že spotrebiteľská anténa Wi-Fi bude namontovaná priamo na rádio určené na licencovanú alebo ne-Wi-Fi prevádzku. Konektor zostáva mechanicky podobný, ale elektricky obrátený. Ovplyvňuje typ konektora kvalitu signálu? áno. Nezhodný konektor môže spôsobiť odrazy, zvýšenie VSWR, vyššie straty a prerušovaný kontakt. Pri multi-gigahertzových frekvenciách záleží na malých geometrických rozdieloch, preto použite konektor určený pre vaše frekvenčné pásmo a udržujte všetky pripojenia čisté a správne utiahnuté. Začnite s konektorom rádia a potom prispôsobte anténu. Vyberte si SMA alebo RP-SMA pre kompaktné zariadenia, N pre vonkajšie a vysokovýkonné spoje, TNC pre inštalácie s vysokými vibráciami a BNC pre rýchle laboratórne pripojenia. Kúpte si konektory a adaptéry od dodávateľa, ktorý zverejňuje jasné špecifikácie a ponúka celú rodinu na jednom mieste; čo znižuje chyby pri objednávaní a udržiava údržbu jednoduchú. .article-section table{display:table!important;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;}.article-section td{display:table-cell!important;}.article-section table{border-collapse:collapse;margin:0 0 20px;width:100%;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section th{font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
75 Ohm vs 50 Ohm BNC konektor: rozdiely, kompatibilita a ako si vybrať
Správy z priemyslu
2026-09-22
75 Ohm vs 50 Ohm BNC konektor: rozdiely, kompatibilita a ako si vybrať
50 ohmový BNC konektor je určený pre 50 ohmové systémy a 75 ohmový BNC konektor je určený pre 75 ohmové systémy. Tieto dva do seba vždy mechanicky zapadajú – rovnaký bajonetový plášť, rovnaké spojovacie výstupky, rovnaké usporiadanie kolíkov – ale nie sú elektricky ekvivalentné: charakteristická impedancia, ktorú si každý konektor zachováva, je odlišná a zamýšľané aplikácie sú odlišné. Vyberte 50 ohmov pre RF, telekomunikačné a testovacie zariadenia; vyberte 75 ohmov pre video, vysielanie a sledovanie. 50 Ω BNC RF, rádiové, telekomunikačné, GPS a testovacie prístroje; pevné PTFE dielektrikum; odkrytý stredový kolík; zodpovedá RG-58 alebo RG-213. 75 Ω BNC Kompozitné video, SDI, CCTV a CATV; dielektrikum so vzduchovou medzerou alebo pásom; zapustený stredový kolík odolný voči dotyku; zodpovedá RG-59 alebo RG-6. Ich miešanie Mechanicky kompatibilné, elektricky nesúladné; asi 14 dB spätná strata na križovatke; vyhnúť sa presným RF a digitálnym video dráham. Pri frekvenciách videa v základnom pásme môže nesprávne prispôsobené spojenie BNC produkovať iba slabý duch. Na RF vysielači alebo HD-SDI prepojení tá istá križovatka zvyšuje VSWR a zatvára vzor oka. Tento článok porovnáva dva typy konektorov, ukazuje, čo sa stane, keď sa stretnú, a vysvetľuje, ako vybrať správnu časť. Čo znamená číslo impedancie Číslo na BNC konektore je charakteristická impedancia trasy prenosovej linky, ktorú udržiava. Konektor s nesprávnou impedanciou funguje ako malá diskontinuita: časť signálu prechádza a časť sa odráža späť k zdroju. Charakteristická impedancia je pomer napäťovej vlny k prúdovej vlne, ktorá prechádza rovnomernou čiarou. Nastavuje sa pomerom priemeru vonkajšieho vodiča k priemeru vnútorného vodiča a dielektrikom medzi nimi. Dĺžka kábla to nemení, rovnako ako poloha vypínača. Prečo sa 50 Ω stalo RF štandardom Päťdesiat ohmov je kompromis. Teoretická optimálna impedancia pre maximálny výkon je blízko 30 ohmov a optimálna pre minimálny útlm je blízko 77 ohmov. 50 ohmový systém sa trochu vzdáva oboch kriviek a udržuje najlepšiu celkovú rovnováhu, čo je dôvod, prečo dominuje rádiu, mobilnej infraštruktúre, GPS, Wi-Fi backhaul a RF testovacím zariadeniam. Prečo sa 75 Ω stalo video štandardom Sedemdesiatpäť ohmov sa nachádza blízko bodu minimálneho útlmu, takže poskytuje najdlhší kábel pred potrebou zosilnenia. Táto vlastnosť z neho urobila prirodzenú voľbu pre analógové video, vysielanie, CCTV a káblovú televíziu a konvencia sa preniesla aj na digitálne video a SDI. 50 ohmový BNC konektor je pri typickom RF použití dimenzovaný na zhruba 4 GHz, zatiaľ čo 75 ohmové BNC časti sa takmer vždy používajú hlboko pod 1 GHz, kde sa veľkosť BNC puzdra stále správa čisto. Konštrukčné rozdiely medzi 50 Ω a 75 Ω BNC konektormi Navonok tieto dva typy BNC vyzerajú identicky a zdieľajú rovnaké rozmery plášťa, bajonetu a spojenia. Rozdiely sú vo vnútri: dielektrická geometria a stredový kontakt. Koaxiálny konektor musí zachovať pomer vodičov a dielektrické prostredie kábla, ktorý ukončuje. Pretože plášť BNC je štandardizovaný, stredový kontakt a izolátor nesú impedanciu. 50 Ω BNC zástrčka používa pevnú PTFE izoláciu a jej stredový kolík vyčnieva za dielektrickú plochu, takže ju možno uchopiť. Zástrčka BNC s odporom 75 Ω využíva upravený dielektrický profil – často so vzduchovým odstupom alebo s pásom – a jeho stredový kolík je zapustený pod dielektrickým nosom, vďaka čomu je diel odolný voči dotyku. Tento zapustený kolík je zámerne navrhnutý podľa štandardu 75 Ω BNC, nejde o výrobnú nehodu. Tabuľka 1. Dve verzie impedancie BNC sa líšia dielektrikom, stredovým kontaktom, zamýšľaným káblom a aplikáciou. Charakteristický 50 Ω BNC 75 Ω BNC Impedancia 50 ohmov 75 ohmov Referenčný štandard MIL-STD-348, IEC 60169-8 IEC 60169-12, EN 122190 Dielektrikum Pevný PTFE Dielektrikum so vzduchovou medzerou alebo pásom Stredový kontakt Vystupujúce, na dotyk Zapustené, odolné voči dotyku Typický kábel RG-58, RG-213 RG-59, RG-6 Typická aplikácia RF, telekomunikácie, test, GPS Video, SDI, CCTV, CATV Keď zostavujete kábel, prispôsobte impedanciu konektora impedancii kábla predtým, ako prispôsobíte konektor priemeru kábla. 50 Ω BNC navrhnutý pre flexibilný kábel, nalisovaný na RG-58, je štandardná RF prepojka; 75 Ω BNC nalisovaný na RG-59 je ekvivalentom videa. BNC konektory pre flexibilné koaxiálne káble s prispôsobenou impedanciou Tento rad konektorov ukončuje RG-58, RG-59 a podobné flexibilné káble s riadenou geometriou stredového kolíka, čím pomáha udržiavať zamýšľanú impedanciu 50 alebo 75 ohm cez spoj a minimalizuje odrazy v zostavenom kábli. Zobraziť produkt → Môžete kombinovať 50 Ω a 75 Ω BNC konektory? Môžete - bajonet sa pevne uzamkne - ale výsledkom je malý krok impedancie, ktorý odráža časť signálu. Ak 75 Ω video cesta obsahuje 50 Ω konektor, koeficient odrazu na križovatke je (50 − 75) ÷ (50 75) = −0,20: približne 20 percent napäťovej vlny má diskontinuitu. VSWR je 1,50:1, spätná strata sa blíži k 14 dB a približne 4 percentáá výkonu sa odrazia späť. Tabuľka 2. Pokuta za nesúlad pri vložení 50 Ω BNC do 75 Ω vedenia; rovnaké čísla platia aj v opačnom smere. Metrické Hodnota pre 50 Ω konektor na 75 Ω dráhe Koeficient odrazu 0.20 VSWR 1,50:1 Návratová strata Asi 14 dB Odrazená sila 4 percent Či na týchto číslach záleží, závisí od frekvencie a bitovej rýchlosti. Pri videu v základnom pásme až do niekoľkých megahertzov je vlnová dĺžka desiatky metrov, takže nesúlad konektora s centimetrovou veľkosťou môže byť neviditeľný alebo sa môže prejaviť ako slabá ozvena. Na prepojení HD-SDI s rýchlosťou 1,485 Gbit/s a vyššou, rovnaké spojenie stojí dátovú maržu a môže spôsobiť výpadky obrazu alebo stratu uzamknutia. V nastavení testu RF poškodzuje kalibráciu akýkoľvek adaptér s nesprávnou impedanciou, valec alebo konektor; v reťazci vysielača odrazený výkon mení to, čo vidí koncový stupeň a môže spustiť ochranné obvody. Prístrojové a testovacie dosky by mali udržiavať referenčnú impedanciu neporušenú od dosky po kábel. PCB-mount 50 Ω BNC s krátkym, dobre tvarovaným zemným prechodom zachováva túto referenciu v bode, kde signál vstupuje alebo opúšťa dosku. Konektory BNC s montážou PCB pre integritu signálu na úrovni dosky BNC s priamou montážou na dosku zachovávajú referenčnú impedanciu pri prechode PCB, vďaka čomu sú vhodné pre testovacie dosky a prístrojové vybavenie, kde je potrebný krátky, kontrolovaný štart do obvodu. Zobraziť produkt → Ako identifikovať 50 Ω alebo 75 Ω BNC konektor Najrýchlejšia kontrola je vizuálna: pozrite sa na lícnu stranu zástrčky. Vyčnievajúci stredový kolík obklopený pevným PTFE znamená 50 Ω. Zapustený stredový kolík skrytý pod dielektrickým nosom znamená 75 Ω. Čelo zástrčky: kolík odkrytý = 50 Ω; kolík zapustený a odolný voči dotyku = 75 Ω. Označenie karosérie a kufra: mnohé diely sú vyrazené „50 Ω“, „75 Ω“ alebo špecifická séria; obyčajné označenie „BNC“ nedokazuje impedanciu. Plášť kábla: RG-58 a RG-213 sú 50 Ω; RG-59 a RG-6 majú 75 Ω — skontrolujte však označenie na kábli, pretože konektory môžu byť nasadené na nesprávny kábel. Meranie: reflektometer v časovej oblasti alebo sieťový analyzátor poskytuje definitívnu hodnotu, keď aplikácia nemôže tolerovať pochybnosti. Adaptéry: adaptér BNC v rámci typu mechanicky spája dva konektory; nekonvertuje impedanciu. Použitím jedného sa križovatka iba presunie. S dielmi označenými „50/75 Ω“ zaobchádzajte podozrievavo. Niektoré pomocné konektory majú obe hodnotenia, pretože sú určené pre nízkofrekvenčné ovládanie alebo video spojenia s voľnými požiadavkami. Vo vysielacom alebo presnom RF systéme tento druh dielu nie je náhradou za skutočný 50 Ω alebo skutočný 75 Ω komponent. Ako si vybrať správnu impedanciu BNC konektora Najprv rozhodnite o impedancii systému, potom vyberte kábel, zakončenie konektora a štýl montáže, ktorý sa má zhodovať. Impedancia musí byť konzistentná od portu zariadenia po vzdialený koniec kábla. Identifikujte impedanciu systému z údajového listu zariadenia alebo štítku portu. RF prístroje, rádiá, prijímače GPS a väčšina antén majú odpor 50 Ω. Kamery, video smerovače, monitory a zariadenia SDI sú 75 Ω. Vyberte kábel s rovnakou impedanciou. Použite RG-58 alebo RG-213 pre 50 Ω; RG-59 alebo RG-6 pre 75 Ω. Prispôsobte koncovku káblu. Krimpovacie konektory vyhovujú sériovej výrobe, typy svoriek a spájok vyhovujú opravám v teréne; telo konektora určené pre jeden priemer kábla nikdy netlačte na iné. Vyberte si štýl montáže. Flexibilné káblové konektory umožňujú prepojky, prepážkové konektory ukončujú panely a šasi, PCB konektory dosadajú na dosky plošných spojov a prírubové konektory sú priskrutkované k rovnému povrchu. Ak je frekvencia vysoká alebo prevádzka je dlhá, skontrolujte špecifikáciu VSWR alebo návratovej straty. Pre 50 Ω RF prácu je primeraným cieľom 1,30:1 VSWR pri pracovnej frekvencii; pre video by mal konektor uvádzať 75 Ω s explicitným frekvenčným limitom. Ak sa rozhodujete medzi BNC a inými rodinami, Sprievodca výberom RF koaxiálneho konektora vysvetľuje, ako sa BNC porovnáva s TNC, N, SMA a súvisiacimi sériami a ktoré elektrické parametre sú najdôležitejšie. Tam, kde kábel vstupuje do šasi, použite prepážkový konektor, aby sa tienenie pripojilo priamo k panelu a kábel bol mechanicky odľahčený. To udržuje prechod impedancie krátky a zabraňuje namáhaniu spájky alebo krimpovacieho bodu. BNC konektory s montážou na priečku pre podvozok a priechodku panela Jednotky BNC pre montáž na panel s jedným otvorom pripájajú tienenie priamo k šasi, poskytujú mechanické uvoľnenie napätia a kompaktnú priechodku, ktorá udržuje impedančnú dráhu krátku pri vedení káblov cez steny krytu. Zobraziť produkt → Často kladené otázky Je 50 Ω BNC fyzicky kompatibilný s 75 Ω BNC? áno. Priemer plášťa, bajonetové výstupky a priemer stredového kolíka sú rovnaké, takže zástrčka 50 Ω sa pevne zasunie do konektora 75 Ω a naopak. Kompatibilita je len mechanická; elektrická impedancia sa stále líši. Môže zmiešavanie 50 Ω a 75 Ω BNC konektorov poškodiť zariadenie? Nie priamo. Prechod odráža niekoľko percent výkonu signálu, ktorý je zvyčajne absorbovaný káblom a konektormi. Praktickými rizikami sú znížená video rezerva, chyby RF kalibrácie a vypnutie ochrany vysielača VSWR na vysokovýkonných linkách. Ako zistím, či je môj kábel 50 Ω alebo 75 Ω? Prečítajte si označenie na plášti, ak je čitateľné: RG-58 a RG-213 sú 50 Ω; RG-59 a RG-6 sú 75 Ω. Ak označenie chýba, overte geometriu konektora alebo zmerajte vedenie, ak aplikácia potrebuje rozpočet na impedanciu. Prečo je stredový kolík 75 Ω BNC zapustený? Zapustený, dotykový stredový kontakt je súčasťou 75 Ω BNC dizajnu. Zabraňuje používateľovi, aby sa dotkol živého kolíka pri opravovaní vysielacích alebo video stojanov, a znižuje možnosť náhodného skratu k shellu. Potrebujem 75 Ω BNC konektory pre SDI video? áno. SDI je štandardný 75 Ω end to end. 50 Ω konektor vložený kdekoľvek v dráhe pridáva odraz pri rýchlosti sériových dát; krátke testovacie záplaty môžu prejsť, ale všetky výrobné linky by mali zostať 75 Ω. .article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin:0 0 18px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.article-section .comparison-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(180px,1fr));gap:14px;margin:16px 0 20px;}.article-section .comparison-card{background:#f5f7fa;border:1px solid #e2e6ec;border-radius:8px;padding:14px 16px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Špecifikácie koaxiálneho kábla: Impedancia, strata, napájanie a prispôsobenie konektorov
Správy z priemyslu
2026-11-03
Špecifikácie koaxiálneho kábla: Impedancia, strata, napájanie a prispôsobenie konektorov
50 Ω kábel vybavený 75 Ω konektorom prejde testom kontinuity, vyzerá perfektne zmontovaný a ešte zruinuje rozpočet spojenia. Preto si špecifikácie koaxiálnych káblov zaslúžia viac pozornosti ako farba plášťa: čísla popisujú správanie, ktoré multimeter nevidí. Špecifikácie koaxiálneho kábla sú elektrické a mechanické parametre, ktoré definujú, ako sa kábel správa pri danej frekvencii. Elektricky to znamená charakteristickú impedanciu, útlm, rýchlostný faktor, kapacitu, menovitý výkon a maximálne napätie. Mechanicky to znamená rozmery vodiča a dielektrika, vonkajší priemer, minimálny polomer ohybu, geometriu rozhrania konektora a teplotné limity. Krátka odpoveď: najprv porovnajte impedanciu, prečítajte si útlm na frekvencii, ktorú budete skutočne používať, potom potvrďte mechanické limity a limity rozhrania. Všetko ostatné – kapacita, rýchlostný faktor, hodnotenie plášťa – je vylepšenie, na ktorom záleží len vtedy, keď prejdú tieto tri kontroly. Elektrické špecifikácie, ktoré rozhodujú o tom, či prepojenie funguje Väčšinu rozhodovania nesú štyri čísla: impedancia, útlm, rýchlostný faktor a menovitý výkon. Zvyšok údajového listu ich podporuje. Špecifikácie základného koaxiálneho kábla, čo každý z nich ovláda a chyby, ktoré zvyčajne spôsobuje. Špecifikácia Typický výraz Čo ovláda Bežná chyba Charakteristická impedancia 50 Ω alebo 75 Ω, často ±2 Ω Odraz, VSWR, návratová strata Miešanie častí 50 Ω a 75 Ω v jednom spoji Útlm dB na 100 m pri uvedenej frekvencii Dosah, úroveň príjmu, pomer signálu k šumu Uvedenie obrázku na nesprávnej frekvencii Rýchlostný faktor Približne 0,66 až 0,88 Prispôsobenie elektrickej dĺžky, fázy, oneskorenia Spracovanie mechanickej dĺžky ako elektrickej dĺžky Kapacita Zhruba 50 až 100 pF/m Stabilita impedancie, čas nábehu Ignorovanie pri dlhých behoch s rýchlymi hranami Menovitý výkon Wattoch, pri uvedenej frekvencii a teplote Tepelná rezerva, ohrev vodiča Použitie nízkofrekvenčného hodnotenia pri UHF Maximálne napätie Vrchol voltov Dielektrické zlyhanie, prežitie prepätia Ignorovanie zníženia pre nadmorskú výšku alebo teplotu Polomer ohybu Násobok vonkajšieho priemeru Mechanické prežitie, lokálna impedancia Smerovanie príliš tesne za panelom Útlm je najčastejšie nesprávne čítané číslo. Je to funkcia frekvencie, nie jedného čísla a šplhá sa zhruba s druhou odmocninou frekvencie pre danú konštrukciu. Kábel s 10 dB na 100 m pri 100 MHz bude niekoľkonásobne stratovejší pri 2,4 GHz. Ak údajový list uvádza jeden údaj o strate bez frekvencie, zaobchádzajte s ním skôr ako s marketingovými než technickými údajmi. Faktor rýchlosti spája fyzický a elektrický svet. Pri 0,66 sa signál šíri rýchlosťou 66 % rýchlosti svetla, takže jeden meter kábla sa elektricky správa ako približne 1,5 m. To je dôležité pre fázovo prispôsobené behy, oneskorené rozpočty a akékoľvek páry zostáv, ktoré musia prísť postupne. Impedancia, rozhrania konektorov a tolerancia, na ktorej skutočne záleží Impedancia je vlastnosťou celej linky, nie štítku na konektore, a musí zostať konzistentná s dielektrikom kábla cez spojovaciu rovinu. 50 Ω kábel spojený konektorom, ktorého vnútorná geometria patrí do rodiny 75 Ω, vytvára odraz na najhoršom možnom mieste – kĺbe. 50 Ω oproti 75 Ω v praxi 50 Ω časti dominujú rádiám, skúšobným zariadeniam, anténam a distribuovaným anténnym systémom; 75 Ω časti dominujú videu a vysielaniu. Rodiny sú dostatočne mechanicky podobné na to, aby sa párili v niektorých kombináciách a dostatočne elektricky odlišné na to, aby pokazili zápas. Dôležitá je aj tolerancia: nominálny 50 Ω kábel špecifikovaný pri ±2 Ω je odlišný produkt od uvádzaného bez tolerancie. Strata návratnosti a VSWR opisujú rovnaký nesúlad z rôznych uhlov. Pre rýchle odhady poľa: VSWR 1.2 je asi 20,8 dB spätná strata, 1,5 je asi 14 dB a 2,0 je asi 9,5 dB. Normálne je prijateľných ďalších 0,1 dB vložného útlmu na párovací pár; 1,5 VSWR pri 3 GHz často nie je. Geometria rozhrania je štandardizovaná – MIL-STD-348 a IEC 61169 definujú zodpovedajúce rozmery pre série, ako sú SMA, N, BNC, TNC, 7/16 a 4.1/9.5 – ale uchytenie káblov, pokovovanie a dielektrické materiály nie sú. To je miesto, kde sa dvaja dodávatelia ponúkajúci „rovnaký“ konektor rozchádzajú. Prehliadanie Séria RF koaxiálnych konektorov podľa rozhrania a typu kábla (flexibilné, polotuhé, PCB alebo mikropáskové spúšťanie) je zvyčajne rýchlejšie ako začať s holým číslom dielu. RF koaxiálne konektory typu N pre flexibilný kábel Konektory typu N pre flexibilný kábel s krimpovacím, svorkovým alebo spájkovaným zakončením; užitočné tam, kde voľby pripevnenia kábla a oplechovania odlišujú inak podobné časti. Zobraziť produkt → Mechanické špecifikácie a limity inštalácie Mechanické limity sú tie, ktoré zlyhajú o mesiace neskôr, takže ich berte skôr ako vstupy do návrhu než ako poznámky k inštalácii. Polomer ohybu — úzky ohyb deformuje dielektrikum, posúva lokálnu impedanciu a môže trvalo zvýšiť útlm. Cykly párenia — presné rozhrania ako 2,92 mm sú dimenzované na oveľa menej cyklov ako BNC; laboratórny kábel používaný ako denný prepojovací kábel sa opotrebuje. Krútiaci moment — podtočené spoje SMA vytvárajú prerušovaný kontakt, príliš utiahnuté poškodzujú dielektrikum. Teplota a bunda — Vonkajšie a pretlakové trasy vyžadujú hodnotenie plášťa a rozsah konektora môže byť užší ako rozsah kábla. Rozmery — Tolerancie stredového vodiča, dielektrika a vonkajšieho priemeru vysvetľujú väčšinu sťažností „rovnaká veľkosť, nesedí“. Čítanie údajového listu bez zavádzania Špecifikácia je použiteľná len vtedy, keď uvádza frekvenciu, teplotu a či je hodnota typická, maximálna alebo zaručená. Čokoľvek menej patrí do e-mailu, nie do súboru s dizajnom. Typické verzus garantované: „typické“ je priemer populácie, zatiaľ čo garantované maximum je to, čo rozpočet na prepojenie potrebuje. Základ dĺžky: dB/100 m a dB/100 stôp sa líšia faktorom asi 3,28 a ich zmiešanie preháňa rezervu. Skúšobné podmienky: krátka vzorka meraná pomocou laboratórnych konektorov sa nezhoduje s ukončenou zostavou s predelovou armatúrou. Frekvencia záznamu: údaj pri 1 GHz hovorí málo o správaní pri 5,8 GHz. Strata montáže: pred porovnaním dvoch typov káblov pridajte páry konektorov, adaptéry a akúkoľvek ochranu. Zodpovedajúce konektory, adaptéry a prepäťová ochrana Každý prvok medzi rádiom a anténou spôsobuje stratu a nesúlad, takže ochrana rezervy zvyčajne znamená skôr odstránenie častí ako aktualizáciu kábla. Adaptéry sú skryté náklady. Jeden medzitypový adaptér zvyčajne pridáva 0,1 až 0,3 dB plus ďalšia spojovacia rovina a reťaz troch môže stáť viac, ako je rozdiel medzi dvoma typmi káblov. Ak dizajn potrebuje konverziu N-to-SMA na paneli, jeden adaptér na prepážke porazí dva na voľnom vzduchu a adaptér v rámci typu je zvyčajne vhodnejší ako stoh. Koaxiálny RF koaxiálny adaptér typu N na SMA 50Ω adaptér N-to-SMA v štyroch kombináciách pohlaví, ktorý podporuje testovanie, inštaláciu a systémovú integráciu medzi N napájacími linkami a komponentmi SMA portov. Zobraziť produkt → Prepäťová ochrana je v rovnakom reťazci a zaslúži si rovnakú kontrolu: vložný útlm v pracovnom pásme, definované upínacie napätie a prepätie nad energiou, ktorú očakávate. Chránič, ktorý stojí 0,5 dB, ale zabraňuje výmene prednej časti, je dobrý obchod; jeden špecifikovaný bez frekvenčného rozsahu nie je. The rozsah koaxiálnej ochrany pred bleskom je organizovaný podľa rozhrania presne z tohto dôvodu – chránič musí zodpovedať sérii konektorov, nielen impedancii. Výrobca koaxiálnej ochrany pred bleskom typu N Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd., popredný čínsky výrobca koaxiálnych bleskových chráničov typu N a továreň na koaxiálne chrániče blesku typu N, bola založená ... Zobraziť produkt → Často kladené otázky Aká je najdôležitejšia špecifikácia koaxiálneho kábla? Impedancia, pretože nesúlad nie je možné opraviť smerom nadol. Keď je impedancia správna, rozhodujúcim číslom sa stáva útlm na pracovnej frekvencii. Mení dĺžka kábla špecifikácie? Mení súčty, nie čísla na jednotku. Stupnica strát a oneskorenia s dĺžkou; impedancia, rýchlostný faktor a kapacita na meter nie. 30 m beh na 2,4 GHz v tenkom kábli môže stratiť viac ako 20 dB, takže dĺžka patrí do prvého výpočtu. Môžem použiť 75 Ω kábel s 50 Ω konektorom? Zmontuje sa a dokonca môžu fungovať krátke nízkofrekvenčné jazdy. Pri vyšších frekvenciách vytvára krok impedancie v spoji odraz, ktorý sa javí ako slabá spätná strata, skreslenie vzoru alebo občasné chyby. Použite zodpovedajúcu rodinu alebo vedome prijmite trest. Ktorá hodnota útlmu patrí do rozpočtu spojenia? Najhorší prípad pri najvyššej frekvencii záujmu, pre uvedenú dĺžku, plus straty konektora a adaptéra. Pridanie 10 až 20 % rezervy pre teplotné a inštalačné variácie je bežnou praxou. Ako potvrdím zhodu konektora s káblom? Porovnajte tri rozmery – stredový vodič, priemer dielektrika a vonkajší priemer – plus typ kábla. Séria rozhraní sama osebe nikdy nestačí: SMA pre flexibilný kábel a SMA pre polotuhý kábel majú spoločnú lícnu plochu, nie telo. Krátky kontrolný zoznam pred objednávkou Väčšina zlyhaní špecifikácií má pôvod v detaile, ktorý nebol nikdy zapísaný, preto do žiadosti o nákup uveďte týchto päť položiek. Impedancia s jej toleranciou, uvedená výslovne pre vybranú rodinu. Útlm ako garantované maximum pri prevádzkovej frekvencii s uvedením dĺžky. Polomer ohybu a limity krútiaceho momentu sa kontrolujú v porovnaní so skutočným frézovaním a skutočnými nástrojmi. Séria rozhrania, typ kábla a pokovovanie potvrdené podľa montážneho výkresu, nie fotografie. Strata vloženia chrániča a upínacie napätie, ak je chránič súčasťou chodu. Žiadna z týchto kontrol netrvá dlho. Tie, ktoré sa preskočia, sú tie, ktoré sa neskôr znova objavia ako odkaz, ktorý technicky funguje, ale nedá sa mu dôverovať. .article-section{line-height:1.8;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:16px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Typy konektorov CB antény: PL-259, Mini-UHF, N, BNC a Sprievodca adaptérom
Správy z priemyslu
2026-10-13
Typy konektorov CB antény: PL-259, Mini-UHF, N, BNC a Sprievodca adaptérom
Odskrutkujte koaxiálny kábel zo zadnej časti CB rádia a takmer určite držíte zástrčku PL-259, ktorá práve vyšla zo zásuvky SO-239. Toto párovanie, voľne nazývané UHF konektor, dominuje 11-metrovému rádiu. Krátka odpoveď na otázku „aké typy konektorov CB antény existujú“ je, že tri rodiny pokrývajú takmer každú inštaláciu: PL-259/SO-239, mini-UHF a typ N. BNC, TNC, SMA a FME sa síce objavujú, ale väčšinou na meracích prístrojoch, handheldoch, SDR prijímačoch, adaptéroch a pigtailoch. O výkone nerozhoduje názov na obale, ale to, či konektor zodpovedá priemeru vášho koaxiálneho kábla, zásuvke rádia a počasiu, ktoré musí prežiť. Čo vlastne robí konektor CB antény Konektor vykonáva tri úlohy: mechanicky drží kábel, udržuje dráhu signálu blízko 50 ohmov naprieč spojom a zabraňuje prenikaniu vody do spoja. Tretí zvyčajne rozhoduje o tom, či inštalácia trvá. Pri 27 MHz je vlnová dĺžka približne 11 metrov, takže elektrická penalizácia tela konektora, ktoré nemá dokonalú 50-ohmovú štruktúru, je malá – dobrá zástrčka UHF pridáva len niekoľko desatín decibelu. Dominuje kvalita montáže. Studený spájkovaný spoj na stredovom kolíku, jeden zatúlaný prameň opletu dotýkajúci sa kolíka alebo spoj, ktorý zadržiaval vodu dve sezóny, vás bude stáť oveľa viac signálu ako akýkoľvek rozdiel v dizajne konektora. Hlavné typy konektorov CB antény v skratke Tri rodiny pokrývajú väčšinu výstroja CB; zvyšok sa objaví v podporných rolách. Porovnanie typov konektorov, ktoré sa nachádzajú na CB rádiách, anténach a napájacích vedeniach, pričom každý z nich je normálne ukončený. Konektor Kde sa s tým stretnete Koax to normálne sedí Praktické poznámky PL-259 / SO-239 (UHF) Zadné rádiové zásuvky, väčšina mobilných a základných napájacích vedení RG-58, RG-8X, RG-213 (so správnou redukciou) Voľná tolerancia 50 ohmov, ale zanedbateľná strata pri 27 MHz; sama o sebe nie je odolná voči poveternostným vplyvom Mini-UHF Kompaktné a exportné mobilné rádiá, niektoré anténne adaptéry RG-58, RG-8X Jemné nite, ľahko sa prevliekajú; pred objednávkou potvrďte pohlavie zástrčky N-typ Základné antény, bleskozvody, dlhé nízkostratové chody 0,405-palcový kábel triedy RG-213 Konštantná impedancia, tesnenie a odolné voči poveternostným vplyvom BNC / TNC Stolové merače, skenery, prepojky, testovacie káble RG-58, RG-174, RG-316 Rýchlo sa páriť; nie je určený ako trvalý vonkajší spoj SMA / SjF Handheldy, kľúče SDR, vrkôčiky za pomlčkou RG-174, RG-316 SMA je malý a jemný; FME skrutky tam, kde sa plná zástrčka nezmestí UHF RF koaxiálne konektory pre CB a rádiové systémy Prehľad kategórií UHF konektorov, vrátane prírubových, prepážkových, flexibilných káblov a typov PCB pre civilné rádiové, CB a nízkofrekvenčné systémy. Zobraziť produkt → PL-259 a SO-239: Prečo stále dominujú PL-259 prežije, pretože 27 MHz je zhovievavých a rozhranie je mechanicky jednoduché. Ako sa zástrčka spája Vo vnútri PL-259 je stredový vodič prispájkovaný alebo zalisovaný do kolíka, opletenie je preložené späť cez objímku a redukčná objímka zviera opletenie, pričom sa zhoduje s vonkajším priemerom kábla. Redukcie sa dodávajú v troch bežných veľkostiach: približne 0,195 palca pre RG-58, 0,242 palca pre RG-8X a 0,405 palca pre kábel triedy RG-213. Použitie nesprávnej redukcie je najčastejšou príčinou uvoľnenej zástrčky a prerušovaného uzemnenia. Kde má dizajn hranice Rozhranie UHF nedrží konštantných 50 ohmov cez svoje telo a spoj nie je vodotesný. Pri 27 MHz nezáleží ani na jednom, ale na oboch záleží, ak sa ten istý kábel neskôr použije na VHF. Závity sa opotrebúvajú, ak sa zástrčka opakovane odstraňuje, a niklovanie odoláva opotrebovaniu lepšie ako tenký strieborný záblesk. Mini-UHF a N-Type: Dva ďalšie konce, s ktorými sa stretnete Mini-UHF je konektor, ktorý treba skontrolovať pred objednaním kábla pre moderné kompaktné mobilné rádio. Je menší ako PL-259, používa jemné závity a normálne končí RG-58 alebo RG-8X. Mnoho kompaktných rádií umiestňuje mini-UHF zásuvku na šasi, takže prepojka potrebuje buď mini-UHF zástrčku alebo krátky mini-UHF-to-PL-259 adaptér. Pretože závity sú malé, prevlečenie závitov je jednoduché — maticu začnite rukou a pred utiahnutím ju jemne otáčajte dozadu, kým nezapadne. N-type je lepšou voľbou vždy, keď joint žije vonku. Ide o 50-ohmový dizajn s konštantnou impedanciou so závitovou, tesnenou spojkou a ukončuje väčší kábel, ako je RG-213. Základné vertikály, yagy, figuríny a bleskozvody zvyčajne predstavujú samičiu N prepážku, zatiaľ čo prívodné vedenie nesie samčiu N zástrčku. Adaptéry: Užitočné, ale počítajte so svojimi križovatkami Každý adaptér stojí trochu signálu a pridáva ešte jedno miesto na vstup vody a piesku, takže použite čo najmenej. Jeden kvalitný adaptér zvyčajne pridáva len zlomok decibelu pri 27 MHz, ale tri na sebe naskladané adaptéry zvyšujú náklady, dĺžku a tri potenciálne body zlyhania. Adaptéry si zaslúžia svoje miesto v špecifických situáciách: zaradenie merača SWR bez prerušenia prívodného vedenia, pripojenie rádiovej zásuvky typu N k prepojke UHF alebo konverzia mini-UHF rádia na štandardný kábel PL-259. Vyberte si radšej jeden adaptér, ktorý vyrieši celý nesúlad, než reťaz, ktorá ho rieši postupne. Adaptér N na UHF pre testovacie a rádiové zariadenia Premosťuje testovacie zariadenie typu N k široko inštalovaným UHF portom PL-259/SO-239, užitočné pre amatérske, CB, námorné a HF/VHF merania. Zobraziť produkt → Zodpovedajúci konektor, koaxiálny kábel a držiak antény Výber konektora sa riadi najprv priemerom kábla a druhým miestom inštalácie. Tieto páry sa správajú predvídateľne: RG-58 (0,195 palca): pár s PL-259 vybaveným redukciou RG-58; prijateľné pre krátke mobilné jazdy. RG-8X (0,242 palca): spárujte so zodpovedajúcou 0,242-palcovou redukciou; rozumný kompromis medzi stratou a flexibilitou. Trieda RG-213 (0,405 palca): spárujte s veľkou redukciou alebo zakončite v type N; uprednostňuje sa pri dlhých chodoch základňovej stanice. RG-174 a RG-316: pár s krimpovacími konektormi SMA, BNC alebo FME; len krátke vrkôčiky. Anténne kolíky: veľa mobilných antén používa 3/8-24 závitový kolík, ktorý akceptuje kolíkový adaptér PL-259, čo je skôr mechanický adaptér ako koaxiálny konektor. Nezhoda medzi káblom a konektorom sa zriedka prejaví ako vysoká SWR. Ukazuje sa to ako zástrčka, ktorá sa odtrhne, štít, ktorý sa nikdy nedotkol, alebo voda, ktorá sedí vo vrkoči. Počasie, uzemnenie a ochrana proti prepätiu Vo vonkajšej inštalácii je konektor zvyčajne prvou časťou, ktorá zlyhá, a rádio nie je takmer nikdy príčinou. Každý odkrytý spoj oblepte samozlepovacou páskou, po ktorej nasleduje vonkajšia vrstva odolná voči UV žiareniu, alebo použite tepelne zmrštiteľnú vrstvu s lepidlom a nechajte malú odkvapkávaciu slučku, aby voda stekala a nie do zátky. Tenký film silikónového maziva na závitoch spomaľuje koróziu bez ovplyvnenia kontaktu. V mieste, kde kábel vstupuje do budovy, uzemnite stožiar a koaxiálny štít a nainštalujte koaxiálnu prepäťovú ochranu. Zvodiče sa vyrábajú s rovnakými rozhraniami, aké už používate – medzi nimi UHF a N – takže vás ochrana nenúti meniť rodiny konektorov. UHF koaxiálna ochrana pred bleskom pre HF a VHF systémy Inline plynová výbojková prepäťová ochrana pre napájanie PL-259/SO-239, vhodná na uzemnenie amatérskych, CB a LMR antén základňových staníc. Zobraziť produkt → Ako vybrať správny konektor pre vašu inštaláciu Pracujte od rádia smerom von a rozhodnutie sa zvyčajne robí samo: Všimnite si zásuvku na rádiu: SO-239, mini-UHF alebo N. Zmerajte vonkajší priemer kábla, nie jeho typ, a kúpte si zodpovedajúcu redukciu alebo krimpovací objímku. Skontrolujte závit upevnenia antény, zvyčajne 3/8-24 alebo N prepážku. Rozhodnite sa, koľko kĺbov bude žiť vonku, a všade, kde je to možné, použite typ N. Ak je to možné, ponechajte adaptéry na jednom, pričom si vyberte jeden adaptér, ktorý pokrýva celý nesúlad. Kúpte si dve náhradné zástrčky; opravy v teréne sú lacné v porovnaní s víkendom bez rádia. Naša priemyselná poznámka na Typy, špecifikácie a výber RF koaxiálnych konektorov prechádza rovnakou logikou podrobnejšie. Často kladené otázky Je PL-259 rovnaký ako UHF konektor? Účinne áno. PL-259 je zástrčka a SO-239 zásuvka a pár sa predáva ako konektor UHF, aj keď 27 MHz nie je nikde blízko pásma UHF. Môžem použiť konektor typu N na CB rádiu? Áno, a vonku je to lepšia voľba. Ak má šasi zásuvku SO-239, nasaďte na rádio adaptér N-to-UHF. Mení sa typ konektora SWR? Nie sám od seba. SWR pochádza z anténneho systému a napájacieho vedenia; konektory ovplyvňujú stratu a spoľahlivosť, nie rezonanciu. Sú krimpovacie a spájkovacie zástrčky PL-259 rovnako dobré? Pri správnom vykonaní obe pracujú na frekvencii 27 MHz. Spájkované spoje lepšie tolerujú vibrácie, zatiaľ čo lisky potrebujú správny nástroj a matricu. Či tak alebo onak, na pripojení štítu záleží viac ako na stredovom kolíku. Typy konektorov sú malou súčasťou systému CB, no sú to tie časti, ktorých sa dotýkate, vystavujete ich počasiu a opravujete na okraji cesty. Prispôsobte zástrčku priemeru kábla, používajte typ N vonku, kde je to možné, obmedzte adaptéry na minimum a utesnite každý spoj. Ak by ste radšej nakupovali celý reťazec od jedného dodávateľa, náš sortiment RF konektorov pokrýva časti UHF, mini-UHF, N, BNC, TNC, SMA a reverznej polarity spolu s adaptérmi a koaxiálnymi bleskozvodmi. .article-section{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.8;color:#1f242b;}.article-section table{display:table!important;border-collapse:collapse;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:12px!important;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;line-height:1.8;margin-bottom:12px;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff;box-shadow:0 0 5px rgba(31,41,55,.08)}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:148px}.product-card .pc-img{width:auto!important;min-width:0!important;max-width:min(36%,240px)!important;height:auto!important;min-height:0!important;max-height:148px!important;aspect-ratio:auto!important;object-fit:contain!important;flex:0 0 auto;display:block;align-self:center}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...
Sprievodca výberom koaxiálneho kábla: Výber kábla, konektorov a RF výkonu
Správy z priemyslu
2026-08-21
Sprievodca výberom koaxiálneho kábla: Výber kábla, konektorov a RF výkonu
RF inžinier mi raz povedal, že väčšina zlyhaní v teréne nie sú zlyhania komponentov; sú to výberové zlyhania. Výber koaxiálneho kábla začína tromi rozhodnutiami: charakteristickou impedanciou, veľkosťou kábla a skupinou konektorov. Urobte tieto tri správne a zvyšok dizajnu má predvídateľnú signálnu cestu. Pomýlite sa a prerušované odrazy budete ladiť celé týždne. Koaxiálny kábel a jeho konektor sú jedna zostava, nie dve časti. Správne zladený pár udržuje impedanciu nepretržitej od PCB k anténe alebo portu prístroja, zatiaľ čo nezodpovedaná kombinácia vytvára odrazy, zahrievanie a prerušované signály. To je dôvod, prečo táto príručka považuje kábel a jeho ukončenie za jeden proces výberu. Čo je to koaxiálny kábel a prečo na geometrii záleží Koaxiálny kábel je cylindrický nosič signálu vyrobený zo štyroch sústredných vrstiev: vnútorný vodič, dielektrická rozpera, vodivé tienenie a ochranný plášť; jeho charakteristická impedancia je daná pomerom vnútorného priemeru vodiča k priemeru tienenia. Zmeňte tento pomer alebo zmeňte dielektrikum a impedancia sa zmení, aj keď vonkajší priemer zostane rovnaký. Rovnaká geometria riadi aj útlm a výkon. Väčšie káble majú vo všeobecnosti nižšie straty a vyššiu energetickú kapacitu, ale sú drahšie, vážia viac a menej sa ohýbajú. Tento kompromis je východiskovým bodom každého praktického výberu. Vyberte 50 Ohm pre RF a 75 Ohm pre Video distribúciu Použite 50 ohmovovovovovovovovovov vždy, keď je signál RF, mikrovlnný alebo telekomunikačný, a použite 75 ohmovovovovov na distribúciu videa, vysielania a káblovej televízie. Hodnota 50 ohmov je praktickým kompromisom medzi nízkym útlmom a vyšším výkonom, zatiaľ čo hodnota 75 ohmov znižuje straty na video frekvenciách a stala sa štandardnou impedanciou pre CATV infraštruktúru. Zmiešavacie impedančné systémy sú možné na veľmi krátkych dĺžkach, ale zvyčajne to stojí za stratu návratnosti. 75 ohmový kábel vložený do 50 ohmového systému vytvára malý impedančný náraz pri každom prechode, ktorý zhoršuje VSWR a pridáva zvlnenie priepustného pásma. 50 ohmové a 75 ohmové koaxiálne systémy: typické aplikácie a charakteristiky Impedancia trhu Typické káble Rodiny konektorov 50 ohm RF/mikrovlnka, mobil, Wi-Fi, GPS, test RG-58, RG-174, RG-213, polotuhé SMA, N, TNC, BNC, 7-16 75 ohm CCTV, káblová televízia, vysielanie videa RG-59, RG-6, RG-11 F, BNC, RCA Kľúčové parametre kábla: strata, napájanie, tienenie a flexibilita Najprv porovnajte štyri elektrické parametre: útlm, manipuláciu s výkonom, účinnosť tienenia a stabilitu impedancie; potom pridajte mechanickú flexibilitu a environmentálne hodnotenie. Útlm stúpa s frekvenciou, takže kábel vybraný pre 100 MHz sa môže stať nepoužiteľným pri 2,4 GHz. Napríklad 10-metrový chod RG-58 na 900 MHz môže stratiť rádovo 6 až 7 dB, zatiaľ čo RG-213 rovnakej dĺžky stratí zhruba 2 až 3 dB. Väčší vodič a dielektrikum jednoducho rozptyľujú menej RF energie. RG-174 je tenší a stratovejší ako RG-58, vďaka čomu je vhodný skôr pre krátke pigtailové spojenia než pre dlhé podávače. Reprezentatívne káble v štýle RG; trend straty je relatívny, nie fixná hodnota Kábel Impedancia Priemer Flexibilita Typické použitie Stratový trend RG-58 50 ohm Asi 5 mm Dobre Testovacie káble, krátke RF prepojky Mierne RG-174 50 ohm Asi 2,5 mm velmi dobre Vnútorná kabeláž modulu, GPS pigtaily Vyššie RG-213 50 ohm Asi 10 mm Tuhý Napájače základnej stanice, vyšší výkon Nižšia RG-6 75 ohm Asi 7 mm Dobre CATV, satelit, dlhé prenosy videa Nižšia RG-59 75 ohm Asi 6 mm Dobre CCTV, krátke video odkazy Mierne RG-11 75 ohm Asi 10 mm Tuhý Dlhé CATV kvapky Nižšia Výber konektora: Prispôsobte dieru kábla, frekvencii a prostrediu Konektor je súčasťou RF koaxiálnej zostavy, ktorá je najviac náchylná na poruchy, preto ho vyberte podľa impedancie, frekvenčného rozsahu, mechanickej väzby a presného priemeru kábla, na ktorý bol navrhnutý; potom pred výrobou skontrolujte pokovovanie, krútiaci moment a tesnenie. Väčšina rodín konektorov je k dispozícii vo verziách pre flexibilné a polotuhé káble a dobrá séria je hodnotená vyššou ako vaša skutočná prevádzková frekvencia, pretože len zriedka ide o perfektnú 50 alebo 75 ohmovú linku. Pred dokončením rodiny konektorov si skontrolujte celú maticu špecifikácií s našimi Sprievodca výberom RF koaxiálneho konektora , ktorá sa podrobnejšie venuje typom, špecifikáciám a tipom na výber. Bežné rodiny koaxiálnych konektorov a ich typické aplikácie Konektor Impedancia Frekvencia Typický kábel Použite BNC 50/75 ohmov Až 4 GHz RG-58, RG-59 Testovacie prístroje, video TNC 50 ohm Až 11 GHz RG-58, RG-213 Vonkajšie články odolné voči vibráciám N 50 ohm Až 11 GHz RG-213, nízkostratový flexibilný, polotuhý Vonkajšie antény, napájače SMA 50 ohm Až 18 GHz RG-58, RG-174, polotuhé Modulové porty, testovacie zariadenie MCX / MMCX 50 ohm Až 6 GHz Mikrokoaxiálny kábel Kompaktné prepojenie PCB s anténou 7-16 DIN 50 ohm Až 7,5 GHz Veľkopriemerové podávače Základňové stanice, vysoký výkon Keď kábel napája vonkajšiu anténu, RF koaxiálne konektory typu N poskytujú konštrukciu odolnú voči poveternostným vplyvom a stabilný elektrický výkon v rámci mobilných a Wi-Fi pásiem. Pre kompaktné RF moduly a testovacie porty, SMA RF koaxiálne konektory zostane predvoleným rozhraním až do 18 GHz. A pre vysielače základňových staníc, 7-16 DIN RF koaxiálnych konektorov udržujte vložný útlm a intermoduláciu nízke pri vysokých úrovniach výkonu. Veľkoobchodný výrobca 7/16(L29) RF koaxiálnych konektorov, továreň Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca 7/16 (L29) RF koaxiálnych konektorov a faktor 7/16 (L29) RF koaxiálnych konektorov... Zobraziť produkt → Veľkoobchodný výrobca koaxiálnych konektorov SMA RF, továreň Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca koaxiálnych konektorov SMA RF a továreň na koaxiálne konektory SMA RF, ponúkame... Zobraziť produkt → Veľkoobchodný výrobca N RF koaxiálnych konektorov, továreň Yangzhou Jingcheng Electronics Co., Ltd. je čínsky výrobca koaxiálnych konektorov RF N a továreň na koaxiálne konektory N RF, ponúkame w... Zobraziť produkt → Voľba tienenia a dielektrika ovplyvňuje odolnosť a stabilitu voči hluku Tienenie určuje, koľko vonkajšieho šumu dosiahne vnútorný vodič a koľko signálu unikne; v preplnených prostrediach alebo pri vysokorýchlostných dátových cestách používajte radšej konštrukcie s dvojitým tienením alebo fóliou plus opletenie než s jednoduchým opletením. Vrstva fólie blokuje vysokofrekvenčný hluk, zatiaľ čo pletená vrstva poskytuje mechanickú pevnosť a nízkoodporové uzemnenie. Dielektrikum je rovnako dôležité: pevný polyetylén je ekonomický, ale stratovejší pri mikrovlnných frekvenciách, zatiaľ čo penové alebo PTFE dielektrikum znižujú útlm pri vyšších nákladoch. Penové dielektrikum je ľahšie a pružnejšie, ale citlivejšie na drvenie a vlhkosť, preto si ho vyhraďte na beh v interiéri a vyberte si pevné dielektrikum pre vonkajšie alebo vysokovibračné cesty. Zhrnutie výberu podľa aplikácie Najrýchlejší spôsob, ako vybrať kábel, je začať od inštalačného prostredia a nechať RF požiadavky zúžiť rodinu káblov a konektorov: dlhé vonkajšie prevádzky uprednostňujú útlm a utesnenie voči poveternostným vplyvom, zapojenie na úrovni modulu uprednostňuje veľkosť a flexibilitu a testovacie nastavenia uprednostňujú opakovateľnú impedanciu a stabilný krútiaci moment konektora. Napájač základnej stanice Použite 7-16 DIN alebo N konektory s nízkostratovým penovo-dielektrickým káblom; overiť intermodulačný výkon. Test a meranie Použite konektory SMA s polotuhým káblom a skontrolujte stabilitu VSWR pri opakovanom ohýbaní a krútiacom momente. IoT a prenosné zariadenia Použite MMCX alebo MCX s mikrokoaxiálnym konektorom, aby ste ušetrili miesto na doske a umožnili ľahký a flexibilný pigtail antény. CCTV a video Použite RG-59 alebo RG-6 s BNC konektormi, udržiavajte systém na 75 ohmoch, aby ste predišli viditeľným artefaktom signálu. Napájanie vonkajšej antény Použite N konektory s dvojitým tieneným flexibilným káblom a spojom odolným voči poveternostným vplyvom na anténe. Prepojenie mikrovlnnej dosky Na ovládanie výkonu nad 10 GHz použite konektory SMP alebo 2,92 mm s polotuhým káblom. Praktické úvahy o nákupe pre výrobu Pri objemových objednávkach si radšej overte mechanické tolerancie, kvalitu pokovovania a konzistentnosť impedancie medzi jednotlivými šaržami, než sa spoliehať iba na údajový list; konektor, ktorý funguje na prototypovej lavici, môže v teréne zlyhať, ak je priemer stredového vodiča kábla na okraji rozsahu krimpovania konektora. Požiadajte svojho dodávateľa o kontrolu rozmerov spoja, upevňovacej sily kábla a dokumentácie o životnom prostredí. Špecializovaný výrobca RF konektorov so širokým katalógom môže tiež znížiť počet vašich predajcov, najmä ak sa prepojenia stanú zložitými. Malý, jasne identifikovaný súbor medzitypové RF adaptéry pokrýva nezvyčajné prechody počas vyvolávania a testovania, takže na jedno meranie nemusíte znova pripájať pracovné nastavenie. Často kladené otázky o výbere koaxiálneho kábla Môžem použiť 75 ohmový kábel v 50 ohmovom systéme? Krátke dočasné prepojky fungujú, ale nesúlad zvyšuje návratovú stratu a môže spôsobiť zvlnenie v systémoch s malou šírkou pásma. Vyhnite sa tejto kombinácii pri výrobe alebo pri akomkoľvek prepojení, ktoré vyžaduje stabilné VSWR. Aký je rozdiel medzi RG-6 a RG-59? RG-6 má väčší vodič a nižší útlm, vďaka čomu je lepšou voľbou pre satelit, dlhé káblové trasy a vysokofrekvenčné video; RG-59 je tenší, lacnejší a stále vhodný pre krátke CCTV spojenia. Ktorý konektor je najlepší pre vonkajšie použitie? Konektory typu N sú zvyčajným vonkajším štandardom pre RF kvôli ich utesnenej konštrukcii a stabilnému výkonu; TNC je vhodné aj vtedy, keď sú problémom vibrácie. Potvrďte, že konkrétny konektor má verziu s krytím IP alebo odolnú voči poveternostným vplyvom. Ako prispôsobím konektor môjmu káblu? V údajovom liste konektora skontrolujte podporovaný priemer kábla a vonkajší priemer dielektrika, nielen názov série, ako napríklad SMA alebo N. Kábel a konektor musia mať rovnakú impedanciu a konektor musí zodpovedať veľkosti vonkajšieho plášťa kábla. Ovplyvňuje dĺžka kábla impedanciu? Nie. Impedancia je vlastnosťou konštrukcie kábla na jednotku. Dĺžka ovplyvňuje celkový útlm, fázu a jednosmerný odpor, ale nemení nominálnu charakteristickú impedanciu. Kontrolný zoznam pre konečný výber Pred schválením vzorky na výrobu vykonajte tieto kontroly: Skontrolujte, či je impedancia systému 50 alebo 75 ohmov a kábel sa zhoduje. Overte útlm a výkon pri najvyššej prevádzkovej frekvencii. Prispôsobte sériu konektorov priemeru kábla a frekvenčnému rozsahu. Vyberte tienenie pre hlukové prostredie a dvakrát skontrolujte požiadavky na únik. Zvážte materiál plášťa, teplotné hodnotenie a polomer ohybu pre vonkajšie alebo flexibilné inštalácie. Overte krútiaci moment konektora, lisovacie nástroje a konzistenciu medzi jednotlivými šaržami so skutočným káblom. Koaxiálny kábel je zriedka najdrahšou súčasťou RF systému, napriek tomu je jedným z najbežnejších zdrojov prepracovania v teréne. Starostlivý výber impedancie, triedy kábla a radu konektorov pri prvom prechode šetrí čas testovania, prepracovanie zostavy a zlyhania pri záverečnom teste. article{font-family:Georgia,'Times New Roman',serif;font-size:17px;line-height:1.85;color:#1f242b;padding:0 20px;margin:0 auto;}.article-section table{display:table!important;width:100%;border-collapse:collapse;margin-bottom:20px;font-size:15px;}.article-section thead{display:table-header-group!important;}.article-section tbody{display:table-row-group!important;}.article-section tr{display:table-row!important;}.article-section th{display:table-cell!important;font-weight:bold;border:1px solid #cccccc;padding:8px;background:#f4f6f8;}.article-section td{display:table-cell!important;border:1px solid #cccccc;padding:8px;}.article-section caption{caption-side:bottom;font-size:16px;margin-bottom:12px;font-style:italic;color:#808080;}.article-section ol{margin-bottom:12px;list-style-type:decimal;list-style-position:inside;padding-left:0;}.article-section ul{margin-bottom:12px;list-style-type:disc;list-style-position:inside;}.article-section li{list-style:inherit;font-size:16px;margin-bottom:6px;}.article-section h2{font-size:1.55em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:40px;margin-bottom:10px;border-left:5px solid #0077cc;padding-left:14px;color:#0a2a4a;}.article-section h3{font-size:1.2em;font-weight:bold;text-align:left;margin-top:28px;margin-bottom:8px;color:#0a2a4a;}.article-section p{font-size:16px!important;margin-bottom:12px;}.card-grid{display:grid;grid-template-columns:repeat(auto-fit,minmax(240px,1fr));gap:16px;margin:20px 0;}.card{background:#f8fafc;border:1px solid #e2e8f0;border-radius:8px;padding:16px;}.article-section a{color:#0077cc;} .product-card{display:block;margin:20px 0;border:1px solid #e5e7eb;border-radius:10px;overflow:hidden;font-style:normal;background:#fff}.pc-inner{display:flex;text-decoration:none;color:inherit;align-items:center;min-height:120px}.pc-img{width:160px;min-width:160px;aspect-ratio:4/3;height:auto;min-height:120px;object-fit:cover;flex-shrink:0;display:block;align-self:stretch}.pc-body{padding:12px 16px;flex:1;min-width:0;display:flex;flex-direction:column;align-self:stretch;justify-content:center}.pc-title{display:block;font-size:15px;font-weight:600;color:#111;margin:0 0 6px;line-height:1.4}.pc-desc{display:-webkit-box;font-size:13px;color:#6b7280;margin:0 0 8px;line-height:1.5;overflow:hidden;-webkit-line-clamp:2;line-clamp:2;-webkit-box-orient:vertical}.pc-cta{display:block;font-size:13px;font-weight:600;color:inherit;margin-top:auto}.pc-inner:hover .pc-title{text-decoration:underline} .article-section a:not(.pc-inner),article a:not(.pc-inner){color:inherit}.pc-cta{color:inherit!important} ...